Loader

Zelený čaj

Autor : | Bez komentáře | On : 7. 2. 2020 | Kategorie : Čaje, Dieta, Hubnutí

zeleny_caj

Výhody pití zeleného čaje

Ještě jste neslyšeli o benefitech zeleného čaje? V tom případě pokračujte ve čtení. Zelený čaj má spoustu výhod a přínosů pro naše zdraví.

V první řadě je důležité si vybírat kvalitní čaje. Pokud nejste čajoví milovníci, můžete nahradit pití čaje za doplňky stravy s obsahem zeleného čaje. Opět si však dávejte pozor na kvalitu, ať nevyhazujete zbytečně peníze za placebo efekt.

Pojďme se tedy podívat na zmiňované výhody.

Zelený čaj účinky

Zelený čaj je silným antioxidantem. 

V dnešní době, kdy na nás ze všech stran útočí volné radikály, bychom měli myslet na příjem antioxidantů. Volné radikály škodí našemu zdraví a právě antioxidanty s nimi bojují. Pro naše tělo je důležité mít rovnováhu mezi antioxidanty a volnými radikály. Volné radikály a tedy škodlivé látky jsou hlavně v nečištěném ovzduší, ve špatném a nezdravém jídle, v uměle zpracovaných potravinách. Také díky kouření do svého těla dostáváte volné radikály, při zvýšeném množství alkoholu a mnoho dalšího. Antioxidanty najdete ve vitamínech, minerálech, ale také pohyb a pobyt na čerstvém vzduchu vám pomůže.

Podpořit rovnováhu mezi radikály a antioxidanty můžete právě také se zeleným čajem. Spousta lidí přehlíží své zdraví a tento bod je nezaujme, avšak je také velmi důležitý.

Podporuje spalování

Díky tomu, že zelený čaj podporuje spalování, se stal tak oblíbený a vyhledávaný.

Zelený čaj má podobný efekt jako káva, díky obsahuje kofeinu, zlepšuje spalování a pomůže vám na cestě za vysněnou postavou.

Je důležité zmínit, že zelený čaj či doplňky stravy s extraktem ze zeleného čaje, vám sice pomohou spalovat tuky a hubnout, ale pouze při správné stravě a dostatečnému pohybu.

šalek_zeleného_čaje

Zlepšuje imunitu 

Zelený čaj vám zlepší imunitu a pomůže vám ubránit se zákeřnému nachlazení či jinému onemocnění.

Je potřeba tělu pomoci, protože čím lepší imunitu máte, tím lépe i pro vás. Navíc pokud často berete léky, vaše imunita se zhoršuje, a proto je třeba ji opět povzbudit například právě zeleným čajem.

Dodává energii

Zelený čaj má podobný efekt jako káva. Dodá vám energii a povzbudí vás. Oproti kávě, má zelený čaj pomalejší a menší účinek. Proto pokud jste zvyklí například pít kávu navečer, změňte to na zelený čaj, který má lepší přínosy pro vaše zdraví, ale také vás povzbudí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

14 denni detoxikacni jidelnicek

 

Ke stažení zdarma