Loader

Základ hubnutí? Chuť!

2019-10-20
Průměrné hodnocení

forkforkforkforkfork (5 / 5)

5 5 1
Rate this recipe

fork fork fork fork fork

1 x hodnocen tento článek

Drastické diety, cvičení, které nás nebaví, jídlo které nám ani nechutná a kila stále nejdou dolů? Nedivme se, psychika hraje velkou roli při hubnutí!

Mnoho z nás zná plno ,,osvědčených rad‘‘ jako jsou: po 6 hodině večer se nejí, cvičení pouze ráno na lačný žaludek, ovoce a sladké pouze dopoledne, ke snídani můžeš snít, co chceš, pokud chceš být štíhlejší musíš dělat jen aerobní cvičení, jez pouze čínské polévky a do týdne máš dole 4 kila … Ano, ano určitě alespoň pár z nich poznáváte.

Měli bychom se ale uvědomit nad tím, že každé tělo je jiné a každé tělo potřebuje něco jiného. Určitě byste ani na chvilku neměli v mysli zabrousit na téma drastické diety. To neprospívá žádnému tělu a stejně vám to dlouho nevydrží. Zaručeně však poté přijde známý jojo efekt a tedy další 2 kila navrch než kdybyste se ani o nic nesnažili. Jestli se potřebujete nějak nastartovat, zkuste raději detoxy, na internetu (klidně i na facebooku) najdete mnoho variant. Každý by se měl zamyslet sám nad sebou, z čeho přibral tolik kilo, co dělá špatně, jestli má práci sedavou, míra stresu, kolik pohybu týdně má a jak se stravuje. Všechny nedostatky, které jsme zjistili, bysme se měli pomalu snažit odbourávat. Mnoho lidí má ale tendenci říct si večer před spaním: ,,Zítra začnu nový životní styl.‘‘ Jenže to se bohužel vůbec nevyplácí a po týdnu to vzdají. Nejde změnit vše najednou, chce to čas a trpělivost.

Když budu mluvit z vlastní zkušenosti, nejdříve jsem opět hledala vztah ke sportu (byla jsem po operaci kolene a to za ten rok, kdy nemůže člověk nic dělat, opravdu hodně zleniví) a poté až jsem se učila správně jíst. Ve sportu se nenutím do ničeho, do čeho se mi nechce. Neplánuji si nic dopředu a až ten den se rozhoduji co budu dělat. Běh, švihadlo, kolo, brusle, posilování, bosu, jóga, … Je toho opravdu strašně moc co se dá dělat nejen venku ale i doma.  Vybírám si tedy podle nálady. Obdobně to je s jídlem. Dřív jsem se snažila hubnout tím stylem, že i když mi to nechutná tak to sním, protože to je zdravé. Teď tomu tak není, vybírám si zdravé potraviny, ale jen ty co mi chutnají. Jídelníček si také nesestavuji, až podle toho, jak ráno vstanu a na co mám chuť, to si připravím, ale snažím se samozřejmě dodržet alespoň trochu vyváženéý poměr bílkovin, sacharidů a tuků. Doufám, že se teď plno lidí neurazí, ale osobně všem nedoporučuji jíst pětkrát denně po malých porcích. Neodsuzuji to, věřím, že mnoha lidem (možná i většině) to vyhovuje a hubnou. Mám pár kamarádek, kterým to vyhovuje. Mně tento způsob ale opravdu neseděl. Nejenže mi přišlo, že jím furt, ale furt jsem měla také pocit hladu. Většinou to pak skončilo tím, že jsem se večer natláskala vším možným. Teď jím zdravě třikrát denně a pár přebytečných kilo a centimetry šly dolů skoro sami a to bych chtěla podotknout, že mám normální postavu, jen jí chci zpevnit a naučit se žít zdravě.

Hlavně nehubněte na kila, ale na centimetry. Hubnout na kila je největší hloupost jakou znám. Ono když budete mít třeba 62 kilo, ale budete samí tuk, bude to vypadat naprosto jinak než s 62 kily ale s mnohem více svalové hmoty a menšího množství tuku. Ona totiž svalová hmota je těžší než tuk, ale doufám že to už všichni víte.

Chtěla jsem tímto článkem jen říct, abyste hubli s chutí a ne se do toho nutili. Když hubnete s chutí, vydrží vám to mnohem déle a snad si zdravý životní styl zachováte na celý zbytek života. Každý by se proto měl zamyslet sám nad sebou, co mu nejvíce bude vyhovovat a co nebude dělat proto, že musí. Pokud si ale nejste jisti svými chybami nebo se vám už dlouhodobě nedaří zhubnout a děláte proto vše, určitě se nebojte navštívit odborníka. Od toho tu přeci jsou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *