Loader

Osm tipů, jak s hubnutím začít hned. Ne až v pondělí

2019-10-20
Průměrné hodnocení

forkforkforkforkfork (5 / 5)

5 5 1
Rate this recipe

fork fork fork fork fork

1 x hodnocen tento článek

Jak hubnout

Známe to všichni. Chorobné odkládání věcí neboli prokrastinování se nám děje u povinností a úkolů příjemných i nepříjemných. Pak je tu ještě jedna kategorie věcí a činností, u kterých je problém přinutit se k nim větší než u čehokoli jiného. O takových úkonech pak zpravidla mluvíme v čase budoucím. A nebo minulém, v případě vzpomínek na marné pokusy. Řeč je o hubnutí, cvičení, zkrátka o postavě našich snů.

Nezačínejte hubnout „až od pondělí“. Začněte hned. Zažeňte vtíravé myšlenky, že jste si přece chtěli dát po večeři čokoládový zákusek a k filmu chipsy. S odkládáním nezačnete nikdy. Přesměrujte své myšlenky i tělo na to, že bitvu za vaše lepší já začínáte teď. Ne zítra. Ne v pondělí. Teď. Přinášíme vám pár tipů, aby bylo hubnutí tentokrát hračka.

Udělejte si z hubnutí zábavu

Pokud se budete cítit otráveně už na začátku, je jasné, že vám snaha příliš dlouho nevydrží. Namotivujte se a udělejte si z hubnutí zábavu. Je jenom na vás, jestli se zamilujete do jógy a ta se stane vašim nakopávačem, který vás nabije energií na celý týden nebo jestli pro vás bude lepším motivátorem talíř se zeleninou poskládanou do smajlíka. Představit si třeba nezdravý cukr jako ošklivé permoníky ničící vaše tělo uvnitř také nebude od věci.

Pište si deník

Nemusí vám být dvanáct na to, abyste měli právo psát si vlastní deník. Hubnoucí diář vám pomůže rozplánovat cvičení, jídelníček a snadno si podle něj sepíšete nákupní seznam. Když přijde krize, zalistujete o pár stránek zpět a přesvědčíte se, že se po úsilí, které už jste zvládli, rozhodně nechcete vzdát.

Určete si cíle. Takové, které dokážete splnit

O cílech se říká, že by neměly být příliš jednoduché, ale zase ani nesplnitelné. Sedněte si s čistou hlavou, tužkou a vašim hubnoucím deníkem. Jeho první stránku zaplňte tím, co byste chtěli dokázat a hlavně proč. Nechtějte hubnout proto, že budete vypadat lépe pro ostatní. Ale třeba proto, že konečně dopnete kalhoty, které se vám tolik líbí, ale už pár let se na ně práší ve skříni, nebo proto, že s lepší kondičkou budete stačit svému čtyřnohému mazlíčkovi při večerních procházkách.

Pitný režim je základ

I když budete jíst sebevíc zdravě, bez pravidelného přísunu tekutin se tuků nezbavíte. Při sportovní zátěži je pitný režim obzvlášť důležitý. Nezapomínejte ale na to, že se sladkými nápoji s kily navíc nezatočíte. Pokud vám voda není po chuti, můžete si ji dochutit citronem, limetkou, mátou nebo třeba okurkou.

Nezapomeňte na centimetry

Číslo na váze nemusí být vždy přesný ukazatel vaší hubnoucí snahy. Pro lepší kontrolu si proto zapisujte i míry vašich klíčových partií (paže, prsa, pas, břicho, stehno, boky, lýtko). Úbytek centimetrů nemusí znamenat úbytek na váze a naopak.

Nehubněte do plavek, chtějte dobře vypadat i v lyžařské kombinéze

Je to paradox. Všechny ženy hubnou do plavek, a když už se překlenuje léto, jako by ztratily motivaci. Zeptejme se ale sami sebe, zda chceme shodit pár kil kvůli tomu, abychom se mohli procházet po pláži a nemuseli zatahovat břicho, anebo jestli nám jde o vlastní dobrý pocit, že si budeme moct koupit o dvě čísla menší kombinézu na lyže nebo že najednou přijdeme více sexy svému partnerovi v ložnici.

Vyhoďte věci, které vám neprospívají

Nechcete už jíst tu zatracenou čokoládu plnou cukru, ale vaše děti ji mají tak rády? Zamyslete se nad tím, jestli chcete své děti krmit opravdu tím, po čem jste vy sami přibrali a cítili jste se těžce. Výměnou kusu přeslazené čokolády za šťavnatou broskev nebo chutný meloun prospějete svému zdraví i mlsným jazýčkům svých dětí. Nezdravé potraviny, které se chystáte vyškrtnout z jídelníčku, navíc nemusí skončit v popelnici. Darujte je někomu z rodiny nebo do potravinové sbírky.

Sportovat nemusíte sami

Nechce se vám ponořit do vlastní bubliny a jít běhat nebo do fitka jen tak sami? Přemluvte k tomu někoho z rodiny nebo ze svých přátel. Případná sázka o to, kdo shodí do konce měsíce víc, vám zajistí společníka a vyzyvatele. A to se přece jen tak nevzdáte, ne?

Comment (1)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

14 denni detoxikacni jidelnicek

 

Ke stažení zdarma