Loader

4 ranní rituály pro štíhlejší postavu

2019-10-20
Průměrné hodnocení

forkforkforkforkfork (5 / 5)

5 5 2
Rate this recipe

fork fork fork fork fork

2 x hodnocen tento článek

Chcete se přiblížit své představě o vysněné postavě, nebo jen hledáte návod, jak se po ránu perfektně nastartovat a připravit si ideální výchozí podmínky pro následující den? V obou případech se vám budou hodit tyto 4 jednoduché, ale účinné rituály. Přidat k nim samozřejmě můžete i vlastní návyky a vše si upravit podle svého denního režimu a cílů.

Sklenice teplé vody s citronem

V noci nepřijímáme žádné tekutiny, takže je musíme doplnit po ránu. Pro začátek dne je ideální teplá voda s vymačkanou citronovou šťávou. Díky vitamínu C posílíme imunitu a sklenicí vody o objemu minimálně 300 ml doplníte důležité tekutiny. Následně můžete pokračovat oblíbeným čajem, přičemž pro hubnutí je ideální zejména kvalitní zelený čaj. Na pitný den se snažíme nezapomínat i dále v průběhu dne.

Protažení

Celí rozbolavělí po nočním ležení se pouze přesouváte ke stolu, kde zase sedíte. A bolest zad spolu se ztuhlostí se v průběhu dne zvětšují, ať jsou večer téměř nesnesitelné. Přitom může pomoci krátké ranní protažení, které zvládnete třeba za 5 minut. Naučte se několik jednoduchých jógových prvků pro protažení zad a celého těla. Uvidíte, že lepší pocit hned po ránu na sebe nenechá dlouho čekat. Vhodnými cviky můžete uvolnit ztuhlá záda a při kombinaci s delším odpoledním cvičením si po čase na ztuhlosti a bolesti ani nevzpomenete. Příjemným bonusem je rozproudění krve a spálení několik kalorií.

Zdravá snídaně

Pořádný start dne se neobejde bez zdravé snídaně. Ať už milujete slané nebo spíše sladké snídaně, snažte se nezapomínat na porci bílkovin. Pokud bude snídaně obsahovat bílkoviny, vydržíte déle sytí. Snížíte tím riziko, že se brzy objeví vlčí hlad a chutě, které vás donutí sníst kalorické a nezdravé potraviny. Jako zdravou snídani volte například vajíčka, kvalitní jogurt, tvaroh, ovesnou kaši s proteinem a podobně. Ráno je také ideální dobou pro porci ovoce k doplnění vitamínů a minerálů.

Naplánování dne

Ráno u snídaně se podívejte, kolik máte dneska času. Naplánujte si vše důležité a nezapomeňte na pravidelný pohyb. Ať už máte skupinovou lekci, chcete jít do posilovny, nebo půjdete po práci zaběhat. Zkuste si danou pohybovou aktivitu zapsat do diáře a po splnění a následném odškrtnutí budete mít ještě lepší pocit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *