Loader

Kokosové mléko a jeho účinky na zdraví

Autor : | Bez komentáře | On : 25. 10. 2019 | Kategorie : Dieta, Hubnutí, Jídelníček

kokosové mléko

Kokosové mléko je tekutina, která v posledních letech hýbe světem. Již léta je součástí nejen asijské kuchyně. Samotný kokosový ořech je plný zdravých tuků a mléko pak obsahuje mnoho vitaminů a stopových prvků důležitých pro naše zdraví.

Jak kokosové mléko vzniká?

Tato tekutina se nachází v kokosové dužině – nepleťte si jí však s kokosovou vodou. Čím je kokos zralejší, tím více obsahuje mléka, naopak čím je mladší, tím více obsahuje kokosové vody. Husté kokosové mléko pak vzniká speciálním druhem odšťavňování.

Kde můžu mléko sehnat?

Mléko se dá jednoduše koupit v jakémkoliv větším obchodě, případně si ho můžete vyrobit doma z kokosového ořechu.

Pro koho je mléko vhodné?

Mléko je přirozeně bezlepková a bezlaktózové. Samotný kokosový cukr se vyznačuje nízkým glykemickým indexem. Kromě toho je vhodné při dietě pro vegany a vegetariány, jelikož neobsahuje živočišné prvky. Pít ho můžou také děti a v rozumném množství i těhotné ženy.

Jaké má mléko využití?

Mléko je sice dost kalorické, ale zasytí. Je vhodné do jídla, díky kterému je krémovější a chutnější. Ve studené kuchyni se používá do různých smoothie a shaků, v teplé kuchyni pak do polévek, omáček, kaší, na pečení nebo také do tradičního asijského kari.

Kromě toho se dá využit také z vnější. Můžeme ho přidat do koupele, použít na vlasy nebo si z něj udělat tělové mléko.

Jaké jsou výhody kokosového mléka?

Kokosové mléko obsahuje mnoho důležitých látek, jednou z nich jsou omega 6 kyseliny. Obsahuje také kyselinu laurovou, která je důležitá pro zdraví našeho srdce. Dále také železo na anémii, potřebný hořčík pro nervové a svalové napětí, draslík na vysoký krevní tlak, mangan na ustálení hladiny cukru v krvi, selen snižující riziko zánětu kloubu, fosfor na kosti a měď, která je důležitá pro naše cévy a udržování elastické a pružné kůže. Je také zdrojem vitaminu C, který je důležitý pro naši imunitu.

Díky vysokému obsahu vlákniny také dokáže dobře zasytit, proto je v malém množství vhodný také při hubnutí a pro stavbu svalů.

Jak sami můžete uznat, kokosové mléko je takovým malým zázrakem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

14 denni detoxikacni jidelnicek

 

Ke stažení zdarma