Loader

Kalkulačka BMI – index tělesné hmotnosti

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Kalkulačka BMI – index tělesné hmotnosti | 28. 10. 2019

bmi

BMI kalkulačka pro výpočet vaší ideální váhy

Vypočtě te si vaše BMI (Body Mass Index). Do kalkulačky vložte váš věk, pohlaví, výšku a váhu. Klikněte na odeslat a ihned zjistíte jak je na tom vaše tělo.

BMI tabulka

BMI index Kategorie
< 16.5 těžká podvýživa
16.5 – 18.5 podváha
18.5 – 25 normální váha
25 – 30 nadváha
30 – 35      mírná obezita
35 – 40       střední obezita
40 > těžká obezita

 

Co je to BMI

BMI je zkratkou anglického Body Mass Index, který ukazuje poměr vaší váhy k výšce. BMI index je nejznámější indikátor tělesné hmotnosti. Podle BMI výpočtu zjistíte jak je na tom vaše tělo, jestli je tělo v normálu nebo je potřeba něco změnit. Pokud by vám vycházela podváha nebo naopak nadváha je dobré se poradit se svým lékařem.

 

výpočet bmiVýpočet BMI

Jak vypočítat BMI? BMI se počítá podle vzorce, kde se dosadí aktuální váha v kilogramech a aktuální výška v centimetrech umocněné na druhou.

vzorec bmi

 

bmi váhaNormální váha podle BMI

Jestliže vám vyjde BMI v rozmezí 18,5 až 25, máte ideální váhu.Když se budete blížit k horní nebo dolní hranici je dobré zpozornit. Pokud se tomuto výsledku nepřibližujete, nezoufejte, je možné, že sportujete a hmotnost svalů je větší než hmotnost tuku.

 

 

nadváha bmiNadváha

Nadváha se rozděluje do několika skupin, nadváha (s BMI indexem 25 – 30), mírná obezita (s BMI indexem 30 – 35), střední obezita (s BMI indexem 35 – 40) a těžká obezita (s BMI indexem větším než 40). Vyšlo vám, že máte nadváhu, pak je potřeba začít hubnout, upravit váš jídelníček a je určitě na zvážení návštěva praktického lékaře, který vám poradí jak začít s redukcí tělesné hmotnosti.

 

 

Xiaomi Mi Body Composition Scale 2Xiaomi Mi Body Composition Scale 2

Inteligentní váha, která vám změří nejen BMI index, ale i další tělesná data jako je poměr tuků a svalstva v těle, poměr vody, váhu kostí, proteiny, spočítá váš bazalní metabolismus atd, celkem dokáže změřit 13 tělesných dat.